اپلیکیشن مشتری

96/01/06 يكشنبه 23:18


احتمال جیلبریک

 

بالاتر رفتن احتمال انتشار جیلبریک عمومی برای iOS 7

 

در توییتی که توسط pod2g، یکی از اعضای تیم evad3rs (تیمی که جیلبریکevasi0n  را ارائه کرد) منتشر شد، نشان می دهد که آنها از جیلبریک شدن نسخه جدید سیستم عامل اپل اطمینان بیشتری یافته اند. وی همچنینی اشاره کرد که این لزوما به معنی انتشار زودهنگام نخواهد بود.

چند روز قبل نیز این تیم اشاره کرد که با موفقیت توانسته اند به کدهای ساین نشده ی اجرایی دست پیدا کنند و بدین ترتیب درگاه مناسبی برای دستکاری کرنل بوجود آورند.

 

فعالیت های گروه Evad3rs برای ارائه جیلبریک IOS 7

 

همین طور که در تاپیکی مجزا دوست خوبمون احمدرضا عزیز در رابطه با شروع کار گروه Evad3rs اطلاع رسانی کردند :

گروه Evad3rs شروع به آزمایش اکسپلیت های خود در iOS7 کردند

 

اکنون با یک خبر تازه در کنار شما هستیم :

Planetbeing که یکی از اعضای تیم Evad3rs هست اعلام کرده که با استفاده از کرنلی جدید توانسته به هسته IOS 7 دسترسی پیدا کند

اضافه شدن برخی امکانات باعث ایجاد تغییراتی در لایه های امنیتی IOS 7 شده و این به هکر ها اجازه می دهد که از این تغییرات برای پیاده سازی یک جیلبریک پایدار استفاده کنند.

این اخبار بدان معنی ست که امکان ارائه جیلبریک برای IOS 7 وجود داشته و در این سیستم نیز شاهد جیلبریک خواهیم بود.

 

دیروز این تیم اعلام کرده بود که شروع به بررسی کد های IOS 7 کرده

هکرهای تیم evad3rs مشغول هستند؛ احتمال جیل بریک iOS 7 قوت گرفته

 

با وجود تغییراتی که در iOS 7 انجام گرفته و برخی نیازهای کاربران علاقه مند به جیل بریک را رفع کرده، پچ پچ هایی درباره احتمال جیل بریک iOS 7 به گوش می رسد. هکرهای توسعه دهنده جیل بریک برای آی او اس، مشغول کار هستند و می گویند احتمال یافتن یک راهکار عمومی وجود دارد.

تیم مشهور evad3rs که در پس پرده جیل بریک evasi0n قرار داشت، چندی پیش خبر داد که کار روی پروژه جیل بریک iOS 7 را هم شروع کرده. اعضای این تیم مدتی بعد اعلام کردند که به یک کد userland بدون امضا دست یافته اند.

 

userland کلمه ای برای توصیف یک «نرم افزار اجرا شونده روی آیدیوایس ها بعد از شروع به کار کرنل» است. به بیان ساده، راهکارهای جیل بریک مبتنی بر userland کاملا نرم افزاری هستند. گویا کد کشف شده توسط تیم evad3rs به آنها دسترسی اولیه بسیار خوبی به پلتفرم داده و در گام بعدی باید می دیدند که آیا از پس دستکاری کرنل بر خواهند آمد یا خیر.

 

سر انجام دیروز هکر معروف، pod2g، اعلام کرد «بیشتر و بیشتر درباره جیل بریک عمومی iOS 7 مطمئن می شویم،» البته این به معنای عرضه جیل بریک به این زودی ها نیست. بنابراین هر چند خبر خوبی برای علاقه مندان به شکستن قفس اپل به شمار می آید، ولی فعلا برای خوشحالی زود است.

 

اما به عنوان یک کاربر دستگاه های مبتنی بر iOS آیا اساسا فکر می کنید با آمدن نسخه ۷ این سیستم عامل، (moshtary.com) هنوز نیازی به جیل بریک هست؟ بیشتر در چه مواردی آن را مفید می دانید و بدی های اش چیست؟

 

http://narenji.ir/

http://forum.i-os.ir/

http://blog.gift724.ir/

 

security_code