اپلیکیشن مشتری

96/01/06 يكشنبه 23:19


مطلب ها تبلت

چگونه از تبلت خود نگهداری کنیم؟

آیا تا کنون به این موضوع اندیشیده اید که چگونه میتوان عمر مفید یک دستگاه تبلت را افزایش داد؟

در ادامه این مطلب میخواهیم به عوامل مؤثر در فرسودگی دستگاه تبلت بپردازیم.

امروزه با فراگیر شدن بازار تبلت و افزایش قارچ گونه انواع برندهای سازنده تبلت و نیز تعدد طرح، مدل، سایز و قدرت و کیفیت در تبلتها سوال اساسی این است که آیا همه تبلتها از لحاظ کیفیت قطعات و اجزاء تشکیل دهنده شان به هم نزدیک و یکسانند؟ مسلماً پاسخ منفی است. و در پاسخ به این سؤال که آیا تبلتهای ارزان قیمت و غیر برند محکوم به خرابی هستند و باید آنها را کنار گذاشت؟ باید گفت: نه اینگونه نیست.

مواردی که در زیر میخوانیم به شما کمک میکند تا در افزایش کارایی و طول عمر دستگاه تبلت خود از هر نوع برندی که هست مؤثر عمل کنید.

۱- قبل از اقدام به خرید تبلت، هدف خودرا از خرید تبلت مشخص کنید. با خودتان روراست باشید، اگر تبلت را برای وبگردی یا بازدید و بررسی نامه های الکترونیکی و صندوق پستیتان میخرید با تصمیم شما برای خرید یک تبل برای بازی و سرگرمی کاملاً متفاوت خواهد بوود.

۲- در خرید تبلت سایز مورد نیاز خودتان را با توجه به کاربردی که در ذهن دارید تطبیق دهید. معمولاً تبلت های سایز کوچک برای کار مطالعه و مدیریت متن و اسناد و تایپ مناسب نیستند.

۳- با نهایی شدن تصمیم و خرید تبلت مرود نظرتان با در نظر گرفتن توان مالیتان، از داشتن گارانتی معتبر و پاسخگو در مورد دستگاه خود (با هر قیمتی) اطمینان حاصل کنید. بعضی از خرابیهای سیستم سخت افزاری تبلت خارج از توان مالی شما برای پرداخت هزینه و رفع عیب آن است.

۴- در اولین فرصت به نصب محافظ صفحه تبلت اقدام کنید، این هزینه کم به دوام و ماندگاری کیفیت صفحه نمایش تبلت شما در هر شرایطی کمک میکند.

۵- از یک محفظ یا گارد که اطراف و زوایای تبلت شما را بپوشاند استفاده کنید. این ضربه گیرهای ژله ای از خطر شکستگی های نابود کننده در هنگام برخورد تبلت شما به اجسام سخت یا زمین، جلوگیری میکنند.

۶- از شارژر استاندارد و مناسب و مطابق با توان الکتریکی تبلت خود استفاده کنید. استفاده از شارژرهای مشابه دیگر، قویتر یا ضعیفتر و نا مناسب، باعث خرابی باطری دستگاه یا صدمه دیدن مدار اصلی تبلت شما خواهد شد.

۷- زمان پر و خالی شدن باطری تبلت خود را مدیریت کنید و سعی نمایید از حداقل تا حداکثر ظرفیت باطری بصورت متوالی استفاده کنید. (باطری را به صورت نیمه خالی به شارژ متصل نکنید) و در هنگام شارژ از استفاده  از تبلت خودداری کنید.

۸- از در معرض مستقیم  قرار گرفتن  دستگاه با نور خورشید (مستقیم یا در محفظه وکیف)  جداً جلوگیری کنید. این عمل باعث خرابی صفحه نمایش و در شرایط حادتر با بالا رفتن دمای دستگاه باعث خرابی بورد و درهم تنیدگی قاب و بدنه و اجزاء تبلت خواهد شد.

۹- در هنگام اتصال کابل شارژ یا هر نوع رابط یا کابل متصل  شونده به تبلت عجله نکنید و حتماً فیش یا کابل را در جهت درست و شیار مشخص شده و بصورت صحیح و از روبرو به دستگاه متصل و از آن خارج نمایید، تکان دادن کابل و فشار در زاویه نا مناسب با جهت پورت اتصال باعث خرابیهای اساسی و فیزیکی شدید در قسمت برد الکترونیک دستگاه میشود.

۱۰- از استفاده طولانی مدت دستگاه در هنگام بازیهای سنگین و درگیر کننده پرهیز کنید. داغ شدن پردازنده و پرداشگر تصویری دستگاه برای مدت طولانی از کیفیت و کارایی دستگاه شما کم میکند.

۱۱- از حداکثر ظرفیت حافظه داخلی دستگاه برای نصب بازی یا ریختن اطلاعات خود استفاده نکنید و حتما یک فضای ۱۰ درصدی را برای حافظه دستگاه آزاد بگذارید.

 

با تشکر

ح. پهلوانزاده.

مشتری دات کام

www.moshtary,com

 

security_code